Biurowy komfort dla ciała i umysłu
Praca w biurze to wielu osób wymarzona posada. Jednakże czy, aż tak duża jest grupa marzycieli o biurowym angażu. W wielu firmach zatrudniających pracowników biurowych i pracowniczych panuje pewnego rodzaju rywalizacja pomiędzy tymi grupami. Jednakże oczywiście ma to charakter dość żartobliwy. Wiele pracowników z produkcji uważa, że w biurze jest lekka i przyjemna praca, z drugiej strony często najlepsi pracownicy produkcji otrzymujący propozycje przejścia do biura – szybko ja odrzucają.
Praca w biurze to ogromna złożoność w ocenie pracownika. Szczególnie jeśli pracuje się w bezpośredniej sprzedaży lub kontaktach b2b. Mimo ogromnego zaangażowania trudu pracy, często brakuje wymiernych wyników.
Dynamicznie zmieniający się rynek i oczekiwania konsumentów wymuszają unowocześnienie firmy oraz finansowe zaangażowanie w marketing. Bez odpowiedniego nakładu trudno uzyskać oczekiwane wyniki sprzedażowe, mimo, że przez wiele lat było. W związku z taką sytuacją pewne braki marketingowe powoduje pewnego rodzaju presję na pracowniku biurowym, aby często zbudować coś z niczego. Niestety czas w którym produkt lub usługa sprzedawała się sama dawną minął. W innym kontekście praca w biurze jest coraz bardziej stresująca. Szczególnie w modelu korporacyjnym biura. Mimo doskonałej atmosfery, życzliwych uśmiechów i bardzo wyważonej, nie emocjonalnej komunikacji z osób zarządzających. Przebywając w takim biurze trudno zauważyć jakikolwiek stres. Tak naprawdę jest o kumulowany, wewnętrzny – możliwy do zaobserwowania po zakończonej pracy. Po pracy osoby są nerwowe, łatwo wchodzą w konflikty o błahe sprawy lub też bezpodstawnie wyładowują się na pierwszej spotkanej osobie – przypadkowej w miejscu publicznym lub osobie z rodziny. Wiele pracowników z doświadczeniem, realnie patrzących na swoje życie nauczyło się w pewien sposób panować skumulowanym stresem. Doskonałym rozwiązaniem jest aktywność fizyczna po pracy. Niestety często jest jednak odwrotnie, pewna ambicja nakazuje dokończenie jakiegoś zadania z pracy po powrocie do domu. Kosztem czasu dla rodziny i własnego zrównoważonego rozwoju. Pewnego rodzaju podniesieniem komfortu pracy zarówno w sferze umysłowej jak i fizycznej są krzesła biurowe. Oczywiście w odpowiedniej wersji i standardzie zapewniającym dopasowanie krzesła do ciała pracownika. Sama niemal nieustanna pozycja siedząca w biurze powoduje pewną monotonność oraz znużenie dla kręgosłupa. Jeśli w biurze krzesła nie posiadają systemu regulacji, nie ma możliwości dopasowania pracownik jest skazany na nieustanną niewygodę i rozproszenie. Trudno jest się w pełni skoncentrować jeśli ciągle coś przeszkadza, doskwiera – pod kątem fizyczności. Odpowiednie ergonomiczny standard krzeseł zapewni szeroki wachlarz regulacji, który umożliwi znalezienie najlepszej pozycji oparcia z siedziskiem do potrzeb własnego ciała i jego budowy.
Więcej na : http://www.ergonomizmbiurowy.pl/